אבחון סוגי חרדות

ישנם כמה סוגים שונים של חרדה. יש אנשים שחווים אותם בדרכים קיצוניות. אנשים אחרים עלולים לחוש דאגה מדי יום ביומו. בכל מקרה, חרדות מסוג זה נפוצות ומשפיעות על כ ־ 40 מיליון איש בארה "ב מדי שנה. למרבה המזל, יש דרכים יעילות לנהל את התנאים האלה. הנה שלושה סוגים נפוצים של חרדה להבנה. קרא על מנת ללמוד איך להתמודד איתם. מאמר זה דן בסימפטומים של כל סוג.

פוביות הן רגשות עזים של פחד ופאניקה המתרחשים לפתע ולעתים קרובות ללא התראה מוקדמת. אנשים הסובלים מהפרעה זו חשים בדרך כלל אי ־ נוחות או פחד במצבים מסוימים או שאין להם סיבה נראית לעין. התקפי חרדה נפוצים מאוד בקרב אנשים עם הפרעות חרדה, כשהם מעוררים תגובה כימית במוח. תגובות אלו מובילות לשינויים פיזיים ונפשיים, כולל פעימות הלב המהירות והרעידה. סימפטומים של התקפי חרדה יכולים להיות מפחידים, ועלולים אפילו להוביל לחוויה דמוית מוות.

הפרעת חרדה חברתית כרוכה בפחד מאינטראקציות חברתיות. אנשים הסובלים מהפרעת חרדה חברתית נמנעים פעמים רבות ממצבים חברתיים מחשש לשיפוט חברתי, מבוכה ולעג. הפרעה זו מלווה גם בהתנהגויות כפייתיות כמו גמילה, היצמדות או מבוכה חברתית. למרות שהסיבה המדויקת להפרעות חרדה אינה ידועה, לגורמים גנטיים וסביבתיים יש תפקיד מרכזי בהתפתחותה. הפרעה זו אינה מדבקת, וגם לגנטיקה יש תפקיד.

כדי לקבוע את סיבת הפרעת החרדה שלך, אתה צריך לקבל הערכה רפואית. מומחה לבריאות הנפש או רופא יאבחן את ההפרעה שלך תוך שימוש בקריטריונים מ-DSM-5. ספק הבריאות שלך ינהל היסטוריה רפואית ובדיקה גופנית. אנשי מקצוע פסיכיאטריים יערכו גם בדיקת אבחון. רופא יכול לרשום תרופות לחרדה בהתבסס על סוג ההפרעה. הטיפול הטוב ביותר לחרדה הוא לבקש טיפול מוקדם כדי שהסימפטומים יופחתו או יחוסלו לגמרי.

סוג נוסף של חרדה הוא חרדת הפרדה. למרות שזה משפיע על ילדים קטנים, זה יכול להשפיע גם על מבוגרים. חרדת הפרידה מתגלה כפחד עז להיפרד מאנשים שאתה אוהב. אנשים עם חרדה מסוג זה בוכים לעתים קרובות כשהם מופרדים מהמטפל שלהם. בדומה לכך, הם עלולים לסרב לתקשר עם אחרים. כתוצאה מכך, הם חווים מצוקה קשה כאשר הם מופרדים מדמות של קשר הדוק. למרבה המזל, רוב האנשים מבינים בסופו של דבר שהסימפטומים של חרדת ההפרדה אינם מושרשים במציאות.

אדם בעל אגורפוביה עלול לחוש פחד כבד ממקומות וממצבים ציבוריים. המצב יכול להיות כה חמור שהוא עלול להפריע לחיי היומיום. הפרט עלול לחוש בחילה פיזית, אך ניתן לטעות בסימפטומים הפיזיים של חרדה לתסמינים של מחלה. באופן דומה, אגורפוביה יכולה להיות מופעלת על ידי התעללות פסיכולוגית או פיזית. אנשים עם אגורפוביה יימנעו ממצבים המעוררים את דאגתם. זה יכול להיות מזיק ועלול להיות מסוכן לאדם.

עבור אנשים מסוימים, פסיכותרפיה היא דרך מצוינת להתמודד עם התסמינים שלהם. בעוד שתרפיה בדיבור היא שיטת טיפול נפוצה, תרופות יכולות גם לעזור. תרופות החוסמות הורמונים מסוימים במוח יכולות לעזור בטיפול בתסמינים של הפרעת חרדה. ספק הבריאות שלך ימליץ על הטיפול הטוב ביותר עבורך. פסיכותרפיה היא דרך מצוינת להתמודד עם חרדה, אבל היא חייבת להיות מותאמת לצרכים שלך. טיפול קוגניטיבי התנהגותי, או CBT, הוא אחד מתקני הזהב בתחום זה.

אנשים עם תעודת בגרות עלולים לחוות רמות לא מציאותיות של דאגה בנושאים שונים. הם עלולים לחוות גם תסמינים גופניים, כולל חוסר מנוחה וקשיים בשינה. במקרים קיצוניים, הם עלולים לחוות התקפי חרדה. התקפי חרדה חמורים יותר מרוב סוגי החרדה. כאשר התקפי חרדה אלה מתרחשים, אדם עלול לחוש לפתע פחד וחוסר נוחות כבדים. אין סכנה מוחלטת, אבל התחושה היא בדרך כלל מאוד אמיתית. הם אפילו יכולים לגרום לדפיקות לב ולקושי להתרכז.

אף ־ על ־ פי שהחרדה היא דבר נורמלי וטבעי, היא עלולה להיות מתישה ולהשפיע על כל היבט בחייך. אם זה מפריע לאיכות החיים שלך, הגיע הזמן לבקש עזרה. שוחח עם הרופא העיקרי שלך או עם ספק בריאות הנפש כדי לקבל מידע נוסף. אין צורך לסבול חיים פגועי חרדה. אתה יכול לקבל עזרה כדי להתגבר על הסימפטומים של מצב זה היום. ואל תשכחו, זה קל להתחיל לשפר את איכות החיים שלכם על ידי קבלת החלטות בריאות יותר וקבלת בדיקות קבועות.

הפרעת חרדה חברתית היא פחד עז ממצבים חברתיים. במקרים מסוימים, אנשים הסובלים מהפרעה זו יימנעו לחלוטין ממצבים חברתיים, ואולי אף יימנעו לחלוטין ממצבים אלה. כתוצאה מכך, הם עלולים בסופו של דבר להרגיש מדוכאים והערכה עצמית נמוכה. ה-DSM-5 מפרט מספר סימפטומים של הפרעת חרדה חברתית. בעיקרון, היא מאופיינת ברמות קיצוניות של חרדה, הפרעה לחיי היומיום ופחד בלתי פרופורציונלי ממצבים חברתיים. חשוב גם לציין שהפרעת חרדה חברתית שונה מביישנות.

פרטים נוספים: https://etual-k.com/2019/01/13/%D7%90%D7%99%D7%9C%D7%95-%D7%A1%D7%95%D7%92%D7%99-%D7%97%D7%A8%D7%93%D7%95%D7%AA-%D7%99%D7%A9/