כיצד לתמוך בהעסקת אנשים עם מוגבלויות?

זה שיש לך נכות לא אומר שאתה לא יכול לעבוד. למעשה, אם אתה מעסיק, אתה צריך לדעת איך לתמוך באנשים עם מוגבלויות.

כיצד עובדת נכות עם מעסיק?

באופן כללי, לאנשים עם מוגבלויות יש זכות למגורים סבירים ממעסיקים. מגורים אלה מבוססים על השפעת הנכות וטבע העבודה. מגורים מסוימים עשויים לכלול שינויים במדיניות המקובלת או שינויים בסביבת העבודה.

ישנם גם חוקים המגנים על אנשים עם מוגבלויות מפני אפליה במקום העבודה. חוקים אלה כוללים את חוק האמריקאים עם מוגבלויות (ADA) וחוק השיקום של 1973. חוק השיקום אוסר על אפליית נכות בתוכניות פדרליות, בעוד שהתובע המחוזי מגן על עובדים בעלי מוגבלויות מוסמכים.

עוזר התובע המחוזי מגדיר נכות כמוגבלת פיזית או נפשית המגבילה פעילות חיים אחת או יותר. פעילויות אלה כוללות עבודה, אכילה, נשימה ומשחק.

מעסיקים רבים מציעים ביטוח נכות, כולל קצרת טווח וכיסוי נכות לטווח ארוך. כיסוי נכות לטווח קצר נמשך בדרך כלל שלושה עד שישה חודשים. ביטוח נכות לטווח ארוך נמשך זמן רב. בדרך כלל, קצרת טווח קצרת הנכות מכסה 40-70% מהרווחים של עובד.

ביטוח הנכות יכול לספק מקור הכנסה, במיוחד אם העובד צריך לקחת פסק זמן מהעבודה עקב מחלה או פציעה. ההטבות יכולות להימשך עד שהעובד יקבל אישור לחזור לעבודה.

רוב תוכניות הנכות במימון המעסיק משולמות על בסיס קדם-מס. העובדים בדרך כלל משלמים את התרומה שלהם. התרומה מוגבלת לכ-60 סנט לשבוע, ותרומות משולבות לא יכולות לעלות על 60 סנט לשבוע.

כיצד לתמוך בעובדים עם מוגבלויות?

יצירת מקום עבודה כולל לעובדים עם מוגבלויות היא דרך מצוינת לשפר את העסק שלך ולגייס כוח עבודה לא מנוצל. הנה חמישה צעדים כדי להתחיל.

ראשית, חשוב אילו מקומות לינה יעבדו בצורה הטובה ביותר עבור עובדיך. לדוגמה, אם אתה שוכר מישהו עם לקויות שמיעה, אתה רוצה לוודא שיש לו את כלי התקשורת הדרושים. זה יכול לכלול מתורגמן לשפת סימנים, קול לתוכנת טקסט, ומסך מחשב גדול יותר.

אתה גם רוצה לוודא העובדים שלך מרגישים בנוח לבקש מגורים. חשוב אם הם יכולים להשתמש בטכנולוגיה מעודדת, כגון רעשים המבטלים אוזניות או תאורה טבעית, כדי לבצע את עבודתם.

לבסוף, תוודא שאתה מכיר את הבסיס של עוזר התובע המחוזי. ADA מייצג את האמריקאים עם מוגבלויות חוק, שהוא חוק פדרלי המחייב מעסיקים עם 15 עובדים או יותר לספק מגורים סבירים לעובדים נכים.

הדרך הטובה ביותר לתמוך בעובדים עם מוגבלויות כאשר מעסיקים אנשים עם מוגבלויות היא לעשות את הדבר הנכון. עוזר התובע המחוזי מגדיר נכות כפגיעה פיזית או נפשית המגבילה באופן משמעותי פעילות חיים אחת או יותר.

הדבר כולל בעיות ראייה, כגון עיוורון או ראייה לקויה וקשיי שמיעה. יש בעלי מוגבלויות הזקוקים לסיוע או לכלים מיוחדים, כגון רעשים המבטלים אוזניות, תאורה טבעית או שולחן מתכוונן.

כיצד מעסיק מרוויח מהעסקת אדם בעל מוגבלות?

לשים אדם עם נכות בכוח העבודה שלך הוא צעד מעצים ומתגמל הן לעובד והן לחברה שלך. לא רק שכוח העבודה שלך יהיה מועיל ומניע יותר, אתה גם תשפר את המוניטין והמותג של החברה שלך.

אבל שכירת אדם עם נכות יכולה להיות קצת מסובכת. קודם כול, מעסיקים בדרך כלל מהססים להעסיק מישהו עם מוגבלות. הם לא רוצים לדאוג לבעיות משפטיות או לאריכות ימים של עובד. בנוסף, הם לא רוצים לשלם עבור מגורים שאולי לא יהיו נחוצים. למרבה המזל, רשות המסים וממשלות המדינה תכננו זיכוי במס כדי לעודד עסקים להעסיק אנשים מעוטי יכולת.

סיבה טובה נוספת להעסיק אדם עם מוגבלות היא שהיא תעזור לחברה שלך להיות יותר תחרותית. זאת משום שלאנשים עם מוגבלויות יש שיעור שמירה גבוה יותר מאשר לעובדים ללא מוגבלויות. הם גם פחות סביר לפספס את העבודה בשל ימי מחלה. לבסוף, סביר יותר שיהיו להם מיומנויות חדשניות לפתרון בעיות.

מעסיקים גם זוכים לתובנה לגבי מה שלקוחות עם מוגבלויות רוצים וצריכים. הם גם נוטים יותר להתנשא על חברות שמוקדשות לצורכיהם.

לעסקים המעסיקים אנשים עם מוגבלויות יש רווחים גבוהים יותר. חברות אלה גם מסוגלות למשוך מאגר גדול יותר של כשרונות. זה עוזר להם להפחית את שיעורי התחלופה.

פרטים נוספים בלינק המצורף: https://allgood.org.il/employdisabilities/